دوره آموزشی پرورش گوسفند در افشار ژن

دوره آموزشی پرورش گوسفند و کلاس‌های آموزشی پرورش گوسفند داشتی و پرواری، چند قلوزایی گوسفندان همو و هترو و چگونگی راه‌اندازی دام‌پروری صنعتی با کیفیت کار بالا و آشنایی با انواع نژادها مانند نژاد افشار و … به صورت تئوری و عملی در مجتمع دام‌پروری افشار ژن برگزار می‌شود. افشار ژن به عنوان شرکتی که هم در حوزه پرورش دام و هم در حوزه تحقیق و پژوهش دارای پیشینه درخشانی است و بیشتر از دو دهه تجربه و سابقه کار اصولی دارد، کیفیت کلاس‌های برگزار شده را تضمین می‌کند.

شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها می‌توانند با توجه به نیاز و علاقه خود در یکی از دوره‌ها یا در چند دوره ثبت نام کرده و با شرکت در کلاس‌های مربوط به هر دوره از کلاس‌هایی که توسط کارشناسان با تجربه‌ی صنعت دام‌پروری برگزار می‌شود استفاده کنند. دوره آموزشی پرورش گوسفند به خصوص گوسفند چندقلوزا، گوسفند دوقلوزا و دیگر دام‌های اصلاح نژادی، می‌تواند کمک بسیار بزرگی باشد برای افرادی که قصد دارند مزرعه یا گله خود را تاسیس کنند یا آن را گسترش دهند. این دسته از متقاضیان با فراگیری دانش مربوط به پرورش این دسته از دام‌ها می‌توانند در کمترین زمان ممکن به بیشترین بازدهی و سود در مزرعه یا گله خود برسند.

در این دوره پرورش و نگه‌داری گوسفند داشتی و پرواری، مدیریت تولیدمثل، جیره‌نویسی، واکسیناسیون، بیماری‌های دام و … به صورت عملی آموزش داده خواهد شد. دوره‌های آموزشی دام‌پروری مجتمع افشار ژن زیر نظر سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران برگزار می‌شود. در ضمن مدرسان این دوره‌ها همگی از کارشناسان تحصیل‌کرده و باتجربه‌ای هستند که در سالیان اخیر به صورت عملی در حوزه دام‌پروری و صنعت دام‌پروری کشور فعالیت داشته و عملکرد آن‌ها در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی و پرورش دام نتایج درخشانی را به دنبال داشته است.